Підписуйтесь на нас:

ОЛЕГ ПОЗНЯК: ДИТЯЧИЙ ФУТЗАЛ НА МИКОЛАЇВЩИНІ ПОСТУПОВО ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

20.05.2020

Наставник клубу ФК “Миколаївськи тигри” ДЮСШ №3 м. Миколаїв Олег Позняк підбив підсумки минулого сезону, поділився враженнями від нововведень в форматі змагань, інші вікові групи та роботу з гравцями під час карантину.

 

- Олег Васильович, розкажіть будь-ласка про Чемпіонат України U-13. Що вдалось чи не вдалось зробити?

В Чемпіонаті України ми приймали участь вперше. Перед командою задачі поставленої не було, ми грали для розвитку та награвали склад команди. Моя команда тільки вчиться грати в футзал і їм це дуже подобається, тому що ця гра розвиває швидкомислення.

- Цьогоріч формат проведення фінальної частини Чемпіонату України U-13 зазнав змін. Розкажіть про ці зміни, а також сподобався чи ні цей формат?

Так як ми граємо вперше, мені і хлопцям з команди дуже сподобався формат проведення Чемпіонату України. Було багато цікавих ігор.

- Як загалом оцінюєте рівень чемпіонату?

Якщо оцінювати від 1 до 12, я за Чемпіонат поставлю максимум 12, тому що Чемпіонат проведен на дуже високому рівні. Дуже все сподобалось, організаційні моменти були виконані на високому рівні, до кожної команди ставляться с повагою. І взагалі коли приїзджаєшь до інших міст на тур, все від організації до суддівства та підготовка залу виконана з максимальною самовіддачею.

 

- Які команди Вам особисто сподобались під час ігор в Конференції та фінальної частини і чим? З ким було складніше за всіх грати?

Можу виділити дві команди, які дуже сподобались мені - це команди ФК “Чорне море” м. Одеса та команда ДЮФК “Флагман” м. Одеса. На мою думку ці дві команди з якими було дуже цікаво і складно грати. В цих командах дуже поставлені тактичні дії на полі і діти виконують все те що тренери від них вимагають, і з цього виходить результат.

 

- Розкажіть будь-ласка про інші вікові категорії, які у вас є в клубі?

На даний час, я працюю тільки з однією віковою групою це U-12 (2008 р.н.). В тому році, наша команда приймала участь в Кубку України U-12 в м. Шостка. Результатом я був задоволений, так як ми вперше брали участь у таких змаганнях. Хлопці побачили в цьому турнірі над чим потрібно працювати. Хоча ми і не зайняли високе місце, але і хлопцями для “биття” ми теж не були, намагалися в кожному матчі давати “бій” супернику.

- Як розвивається дитячо-юнацький футзал в вашому регіоні? Хто займається цим розвитком? Які регіональні змагання проводяться в Миколаїві?

В Миколаєві тільки починається розвиватися дитячо-юнацький футзал. У нас є Асоціація Футзалу міста Миколаєва і Миколаївської області, керівником якої є Скарлат Віталій Олександрович, який зараз допомагає в розвитку дитячого футзалу. Він відкрив школу футзалу на базі спортивної школи КДЮСШ «Олімп». В цій спортивній школі дуже гарний директор Капур Світлана Володимирівна, яка робить все щоб діти займалися в прекрасних умовах, а також надала весь інвентар для тренувань. Зал в цій спортивній школі дуже класний, дітям подобається займатися в такому залі. Вони хотять досягати високих результатів.

Що стосується розвитка дитячого футзалу, то цим займаюсь поки що я. Я тільки починаю робити перші кроки в дитячому футзалі в якості тренера та функціонера, але за підтримки Скарлата Віталія Олександровича, президента Асоціації футзалу та директора спортивної школи КДЮСШ «Олімп» сподіваюсь, що Миколаїв в футзалі досягне високих результатів. В Миколаїві, мною був організован Чемпіонат міста у вікових категоріях U-12 та U-9 (в чемпіонаті приймали участь разом 10 команд). На мою думку, це дуже мало, але я сподіваюсь, що в подальшому команд буде більше і ми з гордістю будемо представляти наш регіон на Всеукраїнських змаганнях під егідою Комітету ДЮФ АФУ.

 

- Як обстоять справи по залам в Миколаїві?

На базі спортивної школи КДЮСШ «Олімп» є прекрасний зал для гри, на даний час це єдиний зал в місті де займаються футзалом. В цьому сезоні ми вперше приймали один з турів Конференції “Південь” в цьому залі. Крім цього, в місті є ще зали, но на превеликий жаль вони не відповідають стандартним розмірам і займатися великими групами та проводити турніри в них неможливо.

 

- Чи є у Вашої команди меценати, які надають допомогу?

Нажаль нема, все за рахунок батьків. Але зараз ми перешли до КДЮСШ «Олімп» і я сподіваюсь на підтримку від спортивної школи та управління спорту м. Миколаєва, що будуть підтримувати дітей, які будуть приймати участь на регулярній основі в Чемпіонаті та Кубку України з футзалу.

 

- Крім Чемпіонату України по футзалу, Ваша команда ще приймає десь участь?

Як я вже говорив, поки в нас нема постійного фінансування і все за рахунок батьків, ми не маємо можливості участі в різних турнірах. Але я дуже сподіваюсь на те, що найближчим часом ситуація змінеться і наша держава звернить увагу на дитячий футзал в країні.

 

- Розкажіть про плани та цілі на наступний сезон.

Наша команда планує брати участь в Чемпіонаті та Кубку України в наступному сезоні. Вже з наступного сезону ми будемо ставити перед собою високі цілі та досягати їх поступово.

 

- Поділіться думками, що би Ви покращили в наступному сезоні в Чемпіонатах та Кубках України? Також скажіть кілька слів про сайт Комітету ДЮФ АФУ, чого ще не вистачає на ньому?

На мою думку в Чемпіонах та Кубках України все дуже класно організовано, тому дуже цікаво приймати участь. Що стосується сайту, то він дуже цікавий, на ньому є дуже багато корисної інформації, особливо інтерв`ю тренерів, в яких вони діляться своїми проблемами та розвитком дитячого футзалу в своєму регіоні. Крім цього, з`явилась інформація про кожного футболіста (статистичні дані, паспорти футболістів), що в подальшому унеможливить питання “підстав” в дитячому футзалі. Ну а взагалі, сайт дуже корисний і легкий в користуванні.

 

- Як Ви працюєте з вихованцями під час карантину?

Діти мої получають комплекси вправ для підтримки спортивної форми. Вони вже дуже хочуть на тренування в загальній групі.

 

- Ну і на останок, традиційно, Ваші побажання нашим юним футзалістам, батькам та тренерам.

Юним футзалістам бажаю навчатися і займатися улюбленим видом спорта, а також слухати батьків і тренерів своїх. Ну а батькам та тренерам бажаю побільше терпіння, та досягати високих цілей в цій не простій роботі.

 

Максим Чубінський, Комітет ДЮФ АФУ: duf-futsal.com.ua