Підписуйтесь на нас:

«CHORNOMORSK CUP-2021»: представляємо учасників U-13, U-14 та U-16

15.06.2021

Ми продовжуємо знайомитися з учасниками традиційного літнього дитячого футзального турніру «CHORNOMORSK CUP». Цього разу ми поговоримо про команди, які боротимуться за перемогу у віковій категорії U-13, де, на відміну від турнірів у категоріях U-10 та U-11, учасників трохи більше.  

«Іллічівець» (Чорноморськ). На жаль, «Іллічівець» не заявився на «CHORNOMORSK CUP» у всіх вікових категоріях. Але він заявився на турнір серед 13-річних, де точно буде фаворитом. Про будь-яке інше місце мова точно не йтиме, тому що будь-яке інше місце, окрім першого, до того ж, на домашньому турнірі, буде розцінене як провал. Якщо згадати сезон у Вищій лізі, то там підопічні Олександра Каплуна не стали чемпіонами, але здобули бронзові медалі. І на домашньому турнірі «червоні», безумовно, прагнутимуть зробити своєрідний реванш.

«Чорне море» (Одеса). У сезоні 2020/2021 р. р. одеська команда посіла передостаннє місце у чемпіонаті України (U-13) серед команд Вищої ліги. Тим не менш, незважаючи на цей результат, у активі одеситів були й цікаві матчі. І наразі «Чорне море» (U-13) своїм виступом на турнірі у Чорноморську підсумує все те, чому цей колектив навчився протягом футзального сезону. Тим більше, як ми вже казали, наразі тренери «Чорного моря» не ставлять результат за пріоритет. Тому, фактично «CHORNOMORSK CUP» (U-13) буде для «Чорного моря» презентацією підсумкового «домашнього завдання».

«Тайфун» (Баштанка). Дуже бойова команда. Якби вона грала у сезоні 2020/2021 р. р. у Вищій лізі чемпіонату України серед 13-річних, то попсувала би нерви багатьом суперникам, а, можливо, і відбирала би очки у фаворитів. Але, на жаль, команда з Миколаївської області не грала у чемпіонаті в цьому сезоні, зробивши акцент на вікову категорію U-12. Тим не менш, сам факт присутності «Тайфуна» на турнірі у Чорноморську означає одне: певну інтригу колектив з Баштанки точно створить. І, можливо, через ці змагання Олександр Листопад вже награватиме свою команду на новий сезон, у якому «Тайфун» налаштований дати серйозний бій опонентам.

КДЮСШ № 12 (Харків). Ця команда багатьом запам’яталась через свої виступи у цьому сезоні, граючи у Вищій лізі чемпіонату України (U-13). Нагадаємо, що харків’яни тоді посіли шосте місце, хоча могли піднятись вище. Враховуючи ці обставини, можна вважати команду Євгена Червоного одним з претендентів на медалі «CHORNOMORSK CUP» (U-13). А якщо слобожанська команда привезе свій по-справжньому бойовий склад, то у неї будуть шанси поборотися і за перемогу на змаганнях. Хоча зробити це при наявності «Іллічівця» та «Любарта» (хоча й «Чорне море» – ми в цьому впевнені – побореться за місця на подіумі. – А. Т.) буде дуже складно.

«Футзал-Дніпро» (Дніпро). Команда, яка представляє «колиску» українського футзалу – місто Дніпро. Тому, звичайно, в цьому контексті з підопічних Андрія Консевича буде серйозний попит, і навіть не менший, ніж з гравців «Олімпії+», які у сезоні 2020/2021 р. р. вже серйозно заявили про себе. Тим більше, у нинішнього складу «Футзал-Дніпра» є гідний приклад – команда юнаків 2002-2003 р. н., яка грала у Юнацькій Екстра-лізі (щоправда, окрім крайнього сезону), а деякі гравці цієї команди викликались до юнацької збірної України. Тому, 13-річним юним футзалістам з Дніпра є, на кого рівнятись. Але наразі цікаво подивитись на те, що «Футзал-Дніпро» зміг засвоїти за цей рік у контексті свого футзального «навчання».

«Олімп» (Миколаїв). Про команду «Олімп» (U-10) ми вже встигли написати в одному з попередніх матеріалів. Тепер же поговоримо про трохи старших «олімпійців». Нагадаємо, що це – колишні «Миколаївські тигри», які тепер гратимуть під новою назвою. І 13-річні «олімпійці» вже за ці кілька сезонів змогли заявити про себе. Зокрема, у цьому сезоні «олімпійці» грали у чемпіонаті України (U-13) серед команд Першої ліги. Можливо, ця команда наразі не претендуватиме на перемогу, проте нерви миколаївці точно попсують будь-якому супернику.

«Любарт» (Луцьк). Враховуючи те, що у цій віковій категорії «Любарт» протягом кількох останніх сезонів був серед претендентів на медалі, то можна ризикнути передбачити, що цей турнір у Чорноморську для підопічних Олександра Лисенка не буде винятком. До того ж, у попередніх турнірах волинянам постійно чогось не вистачало для того, щоб поборотися за підсумкову перемогу. Тому, немає сумніві у тому, що у юних «князів» буде серйозна мотивація зняти це «прокляття». До того ж, у «Любарта» є свої рахунки з «Іллічівцем», який постійно не пускає волинську команду бодай би на один крок до фіналу. І в цій віковій категорії протистояння між «Любартом» та «Іллічівцем», враховуючи відсутність столичної ДЮСШ № 25 (ось кого на турнірах у Чорноморську реально не вистачатиме як мінімум у трьох вікових категоріях! – А. Т.), то ризикнемо зробити припущення, що саме «Любарт» буде основним конкурентом «Іллічівця» за перемогу у «CHORNOMORSK CUP» (U-13).

Зазначимо, що «CHORNOMORSK CUP» (U-13) проходитиме з 20 по 26 червня.

Чергове знайомство з учасниками турніру «CHORNOMORSK CUP». Цього разу ми поговоримо про вікову категорію U-14, кількість учасників у якій, на жаль, найменша, якщо брати до уваги склади учасників змагань у всіх п’яти вікових категоріях.

«Ураган» (Івано-Франківськ). З одного боку – «Ураган» буде одним з фаворитів турніру, разом з «Явором». З іншого боку – дуже цікаво подивитись на те, яким складом приїдуть «дракони». Чи приїдуть вони тим складом, який грав у цьому сезоні у рамках Вищої ліги (U-13), коли там грали здебільшого гравці 2009 р. н. плюс два юнаки 2008 р. н.? Чи все-таки «Ураган» підсилиться на цей турнір ще і футзалістами 2007 р. н., які за віком підходять під ці змагання? Чи награватимуть «дракони» склад на майбутній сезон у чемпіонаті України (U-13)? Чи все-таки ми побачимо якісь контури майбутнього складу команди на чемпіонат України (U-15), де «Ураган» планує поборотися за медалі? Поки що питань більше, ніж відповідей. А ось відповіді ми побачимо вже під час турніру.

«Явір-Олімп» (Сміла). У цій віковій категорії – однозначний фаворит турніру. Особливо якщо команда з Черкащини приїде у своєму бойовому складі та зі своєю головною зіркою – Антоном Прудніковим. Наскільки відомо авторові цього матеріалу, «Явір-Олімп» має плани спробувати свої сили у наступному сезоні у чемпіонаті України серед команд Вищої ліги (U-15). Тому, для команди Віталія Пруднікова цей турнір (нехай він і не буде таким представницьким як за кількістю, так і за силою суперників) цілком реально може нам показати, наскільки «Явір-Олімп» готовий у наступному сезоні підкорювати «вишку».

«Іква» (Млинів). Про молодшу команду «Ікви» ми вже писали. Настала черга написати і про старшу (принаймні, старшу саме у контексті турнірів у Чорноморську). Так само, як і «Іква» (U-11), команда «Іква» (U-14) фактично дебютує на всеукраїнських футзальних змаганнях. Поки що про цей колектив можемо сказати лише те, що він бере участь у чемпіонатах Рівненщини та Волині. Зокрема, у чемпіонаті Волині (U-13) ця команда з Рівненської області посіла останнє, шосте місце серед команд Першої ліги. І, вочевидь, саме цей склад приїде у Чорноморськ.

КДЮСШ «Барса» (Шостка). Для тих, хто слідкує за українським дитячо-юнацьким футзалом, шосткінська «Барса» – не нове ім’я. Якщо говорити про «Барсу» (U-14), то у сезоні 2020/2021 р. р. вона була помітна лише у Кубку України (U-14), проте володарем трофею вона не стала. Можна було би щось сказати про 13-річних шосткінців, які, можливо, теж гратимуть на турніру у Чорноморську, проте у цьому сезоні «Барса» (U-13) не грала у жодному з турнірів серед 13-річних. Тим не менш, є припущення, що у Чорноморську ми побачимо об’єднану команду 13-річних та 14-річних шосткінців, яких Владислав Петренко через ці змагання награватиме на новий сезон. До того ж, якщо врахувати той факт, що на «CHORNOMORSK CUP» (U-14) гратимуть лише чотири команди, то для команди з Сумської області буде шанс поборотися за одне з призових місць, що, безумовно, буде хорошим підсумком сезону.

Зазначимо, що «CHORNOMORSK CUP» (U-14) проходитиме з 13 по 19 червня.

Футзальний портал «5х5» завершує знайомити своїх читачів з учасниками турніру «CHORNOMORSK CUP – 2021». Настала черга познайомитися з тими командами, які гратимуть у найстаршій віковій категорії – U-16. Ця категорія привертає до себе увагу ще й сильним складом учасників, а також присутністю деяких кандидатів до юнацької збірної України (U-17). .

«Чорне море» (Одеса). Одеська команда – одна з тих, хто у сезоні 2020/2021 р. р. грав у чемпіонаті України (U-15) серед команд Вищої ліги (окрім «Чорного моря», там ще грали «Ураган» та «Фенікс». – А. Т.). А враховуючи той факт, що цей турнір проходить у Чорноморську, то у команди з Півдня України буде додаткова перевага. До того ж, не забуваємо, що торік «Чорне море» фактично цим же складом, який гратиме зараз, перемогло на «CHORNOMORSK CUP» (U-15). Тому, фактично одесити будуть захищати свій чемпіонський титул.

«Фенікс» (Харків). Ще один учасник чемпіонату України (U-15) серед команд Вищої ліги. Більше того – віце-чемпіон України серед 15-річних. Усі пам’ятають шалену кінцівку чемпіонату, коли «Фенікс», маючи перевагу над столичною ДЮСШ № 25, але програв «Респекту», фактично вручивши золоті медалі саме киянам? Безумовно, «Фенікс» після того «срібного» матчу зробив для себе висновки. І можна не сумніватись у тому, що у Чорноморську «фіолетові» покажуть не просто максимум своїх можливостей, а й трохи більше. До того ж, у плані підготовки до нового сезону та у контексті психології перемога харків’янам буде потрібна. Але не забуваємо, що у «Фенікса» дуже гідні конкуренти.

«Ураган» (Івано-Франківськ). Команду з Івано-Франківська можна вважати головним претендентом на перемогу в «CHORNOMORSK CUP» (U-16). Так, з одного боку «дракони» награватимуть склад на новий сезон, де вони будуть серед фаворитів Юнацької Екстра-ліги. Але з іншого боку – є всі підстави вважати, що «Ураган» буде робити ставку саме на перемогу в Чорноморську. По-перше – перемога дасть івано-франківцям можливість трохи «прикрасити» сезон, який «драконам» навряд чи можна занести в актив. По-друге – перемога на змаганнях у Чорноморську ще раз підтвердить ту думку, що у новому сезоні «Ураган» буде головним фаворитом ЮЕЛ.

«Любарт» (Луцьк). У сезоні 2020/2021 р. р. «Любарт» дебютував у Юнацькій Екстра-лізі, хоча цілком реально міг зіграти і у Вищій лізі (U-15). Проте, там лучани не змогли вскочити на останню сходинку поїзду, що їхав у напрямку нового сезону. Тим не менш, підопічні Олександра Лисенка хоч і не змогли поборотися за призові місця у ЮЕЛ, та здобули необхідний досвід, який може допомогти вже у новому сезоні. До того ж, Олександр Лисенко налаштовує своїх підопічних саме на боротьбу за високі місця у сезоні 2021/2022 р. р. До того ж, деякі гравці юнацької команди «Любарта» вже залучаються до основного складу, і це теж має допомогти юним волинянам. Що стосується перспектив «Любарта» у Чорноморську, то ми пророкуємо їм боротьбу за місце у топ-трійці, але не факт, що «князі» зможуть її витримати.

ДЮСШ (Валки). Багатьом уболівальникам знайома ця команда. У сезоні 2020/2021 р. р. ми бачили команду валківської ДЮСШ у чемпіонаті України (U-15) серед команд Першої ліги, де вона перемогла практично без інтриги. Тому, можна сказати, що цей колектив цілком реально розглядатиметься серед фаворитів. До того ж, тут можна сказати, що для цього складу валківської ДЮСШ це буде непогана нагода позмагатися з хорошими футзальними командами. Наставник цієї цього колективу Віктор Детюк неодноразово казав, що матчі проти команд, які спеціалізуються саме на футзалі (якщо врахувати той момент, що вихованці валківської ДЮСЩ орієнтовані здебільшого на футбол. – А. Т.) – це хороша школа. Тут доречно згадати команду 17-річних валківчан, яка у сезоні 2020/2021 р. р. спробувала свої сили у Юнацькій Екстра-лізі. І там валківчани грали, зокрема, проти «Урагану» та «Любарта». Тому, якщо валківська команда планує наступного сезону заявлятись у Юнацьку Екстра-лігу (U-17) та Вищу лігу (U-15), що, до речі, теж можливо, то для підопічних Віктора Детюка перевірка серйозними суперниками зайвою не буде.

МДЮСШ (Новий Буг). Якщо попередні команди, які ми представляли, знайомі нам по сезону 2020/2021 р. р., то команда з Нового Буга наразі є загадкою. Так, ми бачили по ходу сезону молодші команди цієї МДЮСШ, яка представляли Миколаївську область. Тепер же настала черга познайомитися зі старшими новобужанцями. Але по факту зрозуміти їх сильні та слабкі сторони ми зможемо лише під час матчів.  

Зазначимо, що «CHORNOMORSK CUP» (U-16) проходитиме з 27 по 30 червня.

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»