Підписуйтесь на нас:

АНДРІЙ ШЕВЧУК: "Можу з впевненістю стверджувати, що рівень та якість дитячого футзалу і надалі буде рости"

24.04.2020

Наставник клубу ДЮСШ-Respect” (смт. Маневичі, Волинська область) Андрій Шевчук підбив підсумки минулого сезону, поділився враженнями від нововведень в форматі змагань, інші вікові групи та роботу з гравцями під час карантину.

 

- Андрій Савич, розкажіть будь-ласка про Чемпіонат України U-13. Що вдалось чи не вдалось зробити?

Відразу хотів би відмітити, що ще під час заявкової компанії Чемпіонату України 2019-2020 р.р. у U-13 розцінювали участь в ньому, як перевірку власних сил та можливостей, а також чи в правильному напрямку ми рухаємося, адже наша команда сформована, в основному, з гравців 2008-2009 року народження. Першочергово, ми планували приймати участь у віковій категорії U-12, але так як ЧУ в даній віковій категорії не проводився - тому було прийняте спільне рішення грати у категорії U-13.

Дуже важливо в даній ситуації було правильно розтавити пріоритети, а також пояснити своїм вихованцям, що їм доведеться змагатися з хлопчиками старшими за віком, а відповідно всі фізичні та психологічні переваги будуть у суперників. Внесли в програму підготовки ряд товариських ігор з командами 2005-2006 року народження, більше часу на тренуваннях відвели на фізичну та тактичну підготовку.

Відверто кажучи, в чемпіонаті України нам більше вдалося, ніж не вдалося. Хоча ми і новачки, на змаганнях такого рівня, лише другий рік приймаємо участь у чемпіонаті, однак пройшли до фінальної частини, стали єдиною командою, яка перемогла Чемпіона України клуб “Гопри” з м. Гола Пристань. Зіграли шість матчів, в п'яти отримали перемогу, при цьому демонструючи непогану комбінаційну гру з великою кількістю яскравих та гольових моментів.

 

- Цьогоріч формат проведення фінальної частини Чемпіонату України U-13 зазнав змін. Розкажіть про ці зміни, а також сподобався чи ні цей формат?

Розширення фінальної частини до шістнадцяти команд дуже цікаве і правильне рішення Комітету ДЮФ АФУ. Добротні футзальні колективи з своїми традиціями, ігровою філософією та тактичними напрацюваннями дають можливість і самим повчитися, і себе показати. Не стали і виключенням і футбольні колективи, які щоб заповнити зимову паузу представили свої регіони в чемпіонаті з футзалу. Окремо, хотів би відмітити чудову організацію та проведення фінальної частини, прекрасне висвітлення матчів та всіх результатів, а спортивний комплекс BLACK SEA PSV - це щось неймовірне.

 

- Як загалом оцінюєте рівень чемпіонату?

Особисто для мене то рівень чемпіонату росте. Це стосується не тільки вікової категорії U-13, але і U-15 та Юнацької Екстра Ліги U-17. Команди демонструють хороший рівень підготовки, цікаву та змістовну гру, оригінальні розіграші та певні напрацювання. Відразу кидається в очі робота тренерів даних команд. Постійно стараюся слідкувати за такими футзальними школами як "Ураган", " КІВС Енергія", " Іллічівець", " ДЮСШ N4 ", " ІнБев", " ХіТ ". Можу з впевненістю стверджувати, що рівень та якість дитячого футзалу і надалі буде рости, адже люди, які прививають дітям любов до футзалу, насамперед люблять його самі.

 

- Які команди Вам особисто сподобались під час фінальної частини і чим? З ким було складніше за всіх грати?

Скажу відверто, що легких ігор у фінальній частині у нас не було. Ще до початку фінального розіграшу групу D охрестили, як групу" смерті". Кожен матч на такому рівні вимагає максимальної концентрації та психологічної стійкості. Одна перевага, що додатково мотивувати та налаштовувати гравців на матчі не було потреби, так як кожен розумів власну відповідальність насамперед перед собою. І навіть, коли ми перемагали з рахунками 7:0 та 6:1 то це були лише цифри на табло, які не в повній мірі відображали події на майданчику. Навіть наша гра з ДЮСШ N 4 м. Рівне, яку в чвертьфіналі ми програли з рахунком 5:3 показала, що в плані психологічної підготовки, і мені, і моїм підопічним є ще над чим працювати. В кожній грі і з кожним суперником було важко.

Багато колективів сподобалися на турнірі, і кожна команда заслуговує на хороші відгуки. Але я хочу відмітити команди "Іллічівець", "Чорне Море", "Ураган", ДЮСШ №4. Та найбільше мені сподобалася команда “Флагман Одеса. Команда демонструє швидкий, комбініційний футзал з великою кількість яскравих комбінацій та гольових моментів. З такою командою цікаво було грати і такий футзал подобається глядачам.

 

- Під час однієї розмови з майстром спорту міжнородного класу Федіром Пилипівом стосовно кращого гравця Чемпіонату України U-13, він зразу виділив вашого гравця Кузьмича Назара (став кращим гравцем Чемпіонату України U-13) і сказав, що в подальшому це буде майбутня зірка українського футзалу. Яка Ваша думка?

Назар приєднався до нашої команди одним із останніх. Проживав в с.Люблинець Ковельського району і займався футболом в місцевій ДЮСШ (тренер Юрій Мазур). Ми Назара залучали лише на офіційні ігри, а коли в вересні 2019 року в Маневичах ми перейшли на інтернатну форму навчання, тоді батьки прийняли відповідальне рішення, і тепер Назар проживає, навчається, тренується та прогресує разом з командою (принаймі так було до карантину).

Приємно, що його гру так високо оцінюють, і я не проти, щоб Назар виправдав ці дивіденти та зміг пограти на такому рівні як Федір Пилипів. Звичайно, треба щоб зійшлося дуже багато факторів проте завдатки в нього точно є. Ну і звичайно, щоб ніколи не забував що футзал це є командна гра і коли тебе виділять із інших ніколи не потрібно забувати, що твій успіх це і успіх твоїх колег по команді.

Буду дуже радий, якщо в Назара складеться професійна футзальна кар'єра.

 

- Розкажіть будь-ласка про інші вікові категорії, які у вас є в клубі?

В Маневицькій ДЮСШ на даний час футзалом займаються юнаки 2005-2006 р.н., 2007-2008р.н., 2009-2010 р.н., 2011 - 2012 р.н., а також дівчатка 2006 -2008 років народження і молодші, а в структурі ГО Футзальний клаб "Респект" - хлопчики та дівчатка з 2009 по 2013 роки народження.

 

- Як розвивається дитячо-юнацький футзал в вашому регіоні?

В останні роки на Волині спостерігається футзальний бум, і в цьому насамперед основна заслуга Асоціації футзалу Волині в особі Руслана Корпоша. З кожним роком кількість дитячих команд зростає, а відповідно і зростає рівень. У сезоні 2019-2020 року у всіх вікових категоріях прийняло участь майже 70 команд, при цьому його учасниками є і команди з інших областей, а саме "Ураган" Івано-Франківськ, ДЮСШ №4 Рівне та "ХІТ" Київ. Прикро, що чемпіонат призупинено за карантину, проте маємо сподівання, що він все ж таки буде завершений.

 

- Чи є у Вашої команди меценати, які надають допомогу?

Фінансування офіційних змагань ми отримуємо із районного бюджету. Приємно, що місцева влада постійно переймається проблемами дітей і на всіх рівнях намагається їх вирішити. Приємно, що підтримує нашу команду місцевий підприємець Олександр Жданов, а також керівництво ГО футзальний клуб Респект в особі Андрія Ткачука, Сергія Воєводи, Озера Бірава, Андрія Новосада. Ну і звичайно частина неофіційних змагань та турнірів фінансується батьками.

 

- Крім Чемпіонату України по футзалу, Ваша команда ще приймає десь участь?

Ми є постійними учасниками всіх футзальних змагань, які проводяться під егідою АФ Волині. Крім того, систематично виїжджаємо на турніри по Україні та в р. Польща та р. Білорусь, ну і два рази на рік проводимо свої традиційні футзальні турніри.

 

- Розкажіть про плани та цілі на наступний сезон.

Як показав нам COVID-19, що планувати щось на тривалу перспективу є дуже небезпечно. Звичайно ми надіємося на краще і пріоритетними для нас змаганнями в новому сезоні будуть Чемпіонат України та Кубок Ураїни у віковій категорії U-13, та Кубок України U-14 та U-15. Ну і звичайно Змагання під егідою АФ Волині.

 

- Поділіться думками, що би Ви покращили в наступному сезоні в Чемпіонатах та Кубках України? Також скажіть кілька слів про сайт Комітету ДЮФ АФУ, чого ще не вистачає на ньому?

Формат проведення змагань цілком прийнятний, і наразі щось змінювати в ньому не став би.

Хотілося б, щоб Чемпіонат України проводився у всіх вікових категоріях, а ще щоб для тренерів дитячих команд організовували різного роду навчання, тренінги із залученням провідних футзальних спеціалістів. Можливо робити такі зустрічі виїздними з привязкою до центральних матчів FAVBET Екстра Ліги чи матчів національної збірної України.

Існування сайту зайвий раз показує, що Ви правильно рухаєтеся в напрямку розвитку дитячого футзалу. Дуже багато корисного матеріалу та відео. Приємно, що сайт працює і в умовах карантину. Дякую Вам за це.

 

- Як Ви працюєте з вихованцями під час карантину?

Як і більшість тренерів працюємо з дітьми дистанйійно. Кожен з дітей отримав тижневий розклад та зміст тренувань, та виконує завдання вдома. Багато дітей діляться своїми відеозвітами тренувань.

 

- Ну і на останок, традиційно, Ваші побажання нашим юним футзалістам, батькам та тренерам.

Гравцям, тренерам та батька бажаю міцного здоров'я, з гарним настроєм вийти з карантину та продовжувати займатися улюбленою справою.

 

Максим Чубінський, Комітет ДЮФ АФУ